Kulaté vánoční ozdoby z papíru

Máme pro vás tip na vánoční dekoraci, kterou si můžete vytvořit společně s rodinou, a strávit tak spolu kreativně čas.

Hotové ozdoby zavěsíte na stromeček nebo do okna. Chcete-li si vyrobit tuto pěknou dekoraci, postupujte podle níže uvedených kroků, nebo se podívejte na náš videonávod!

Co budete potřebovat:

  • Nůžky
  • Pravítko
  • Poutko na vánoční ozdoby + jehlu
  • Drátek
  • Korálky
  • Pastelky

Krok 1

Stáhněte a vytiskněte si vzory papírových ozdob, černo-bílé následně vybarvěte.

Krok 2

Pomocí pastelek a fixů vybarvěte papírové proužky. Papírové proužky můžete také ozdobit pomocí lepidla s třpytkami nebo samolepkami. Samozřejmě můžete použít šablonu s již vybarvenými a ozdobenými proužky.

Krok 3

Každý pruh vystřihněte podle červených tečkovaných čar. Budete tak mít 6 proužků, ze kterých následně vytvoříte kulatou vánoční dekoraci.

Krok 4

Na koncích a uprostřed každého proužku propíchněte podle vyznačených značek jehlou otvor. Díky tomu je pak budete moci spojit dohromady a vytvořit tak kouli.

Krok 5

Připravte si drátek o délce 15 cm, 2 korálky dle vašeho výběru, poutko na vánoční ozdoby o délce 15 cm na zavěšení dekorace.

Krok 6

Ohněte jeden konec drátku a vytvořte malou smyčku, která bude sloužit jako háček. Na druhý konec drátku navlékněte korálek a přesuňte ho ke smyčce.

Krok 7

Jednotlivé proužky navlékejte na drátek (barevnou stranou směrem ke korálku).

Krok 8

Výsledek by měl vypadat takto.

Krok 9

Každý proužek přeložte uprostřed. Konec každého proužku provlékněte drátkem.

Krok 10

Na horní část ozdoby navlékněte druhý korálek. Drátek uzavřete smyčkou tak, aby korálek nevypadl. Nakonec k ozdobě přidejte poutko na vánoční ozdoby a uzavřete ji uzlem, abyste mohli ozdobu zavěsit. Přebytečný drátek zastřihněte.

Vaše vlastní vánoční ozdoba je hotová!

Krok 11

Zavěste si vaše vánoční ozdoby na stromeček.